דומיינים למכירה » מה זה Backorder לדומיינים?

מה זה Backorder לדומיינים?

המונח Backorder הוא מונח המסמל שירות המציע לנסות לתפוס דומיין שעד לא מזמן היה רשום ושייך למישהו אחר. לאחר שבעל האתר שכח לחדש את הדומיין או במידה והוא הפסיק את הפעילות של האתר באמצעות שירות Back-order ניתן יהיה לרשום באופן אוטומטי את הדומיין ולעקוף את מרבית המתחרים שמנסים לרשום את אותו הדומיין במקביל.

מה זה Backorder לדומיינים

איך לבנות אתר מקצועי בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת יצרתי עבורכם הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אתכם איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לכם אותה למייל.

איך מתבצע Backorder לדומיין

במידה וביצעתם תהליך של רכישת דומיין יש צורך לחדש את הדומיין ולשלם תשלום נוסף לפני תום תקופת מועד סיום הרישום. במידה ואתם לא מבצעים תשלום ואת החידוש בזמן אז הדומיין משנה את הסטטוס הרגיל לסטטוס הבא "not renewed being revoked".

הסטטוס שצוין בעצם אומר שכרגע מאחר ולא שולם התשלום לחידוש הדומיין אז הדומיין נמצא בתקופת חסד שתאפשר לבעל הדומיין/אתר לחדש אותו עד לסוף תקופת זמן החסד. במידה והוא לא יחדש את הדומיין אז הדומיין יפתח מחדש עבור כלל הציבור וניתן יהיה לרשום אותו מחדש.

בנקודה שבה הדומיין נפתח לרישום מחדש ניתן יהיה לבצע את הרישום וכאשר הדומיין נפתח לרישום בעצם יש תחרות על מי רושם את הדומיין באופן הכי מהיר. האדם שהצליח לרשום את הדומיין בנקודת הזמן הקצרה ביותר יקבל את הבעלות על הדומיין והשירות של Back-order משמש כשירות שמטרתו לבצע את הרישום באופן המהיר ביותר.

מתי ניתן לבצע רישום לדומיין פג תוקף?

כפי שציינו כאשר בעל הדומיין לא מחדש את הדומיין לשנה נוספת הוא נכנס לתקופת חסד שתאפשר לו לחדש את הדומיין מבלי לאבד אותו. נכון להיום תקופת החסד היא 90 יום (ובעבר היא הייתה 45 יום). איגוד האינטרנט גם שומרים לעצמם את הזכות לשחרר את הדומיין בזמן השונה ממה שצוין ולכן לעיתים תוכלו לראות דומיינים שגם לאחר 90 יום לא מתפנים לרישום.

במידה ועשיתם בדיקת בעלות לדומיין וראיתם שהסטטוס של הדומיין הוא revoked אז זה אומר שהדומיין הפך לדומיין שעומד להשתחרר ולאחר מכן הוא יהפוך אל דומיין פג תוקף. מהיום שבו הדומיין שינה סטטוס יהיה לבעל הדומיין 90 יום לחדש את הדומיין ולהחזיר לעצמו את היכולת לשלוט בו.

במידה ותוך 90 יום הוא לא יחדש את הדומיין וישלם את הסכום הנדרש לחידוש הדומיין אז הרישום לדומיין יפתח מחדש ולכם תהיה את האפשרות לרשום אותו. בדרך כלל לאחר 90 יום הדומיין יפתח לרישום בחצות ואז התחרות על הרישום תתחיל.

איך מתבצע Backorder לדומיין

לפני שאתם מבצעים רישום מחודש של דומיין יש לבדוק את ההיסטוריה של הדומיין על מנת לוודא שאתם באמת רוצים לקנות אותו ושלא מדובר על דומיין לא שימושי.

כפי שצוין מעל לאחר 90 יום מהרגע שבו הדומיין מתפנה יהיה ניתן לבצע רישום מחדש שלו בחצות. כאשר מדובר על דומיין פג תוקף איכותי או על דומיין עם שם קצר וקולע תהיה על הדומיין תחרות ואנשים רבים ינסו לרשום אותו.

מבין כל האנשים שינסו לרשום את הדומיין האדם שיצליח לרשום אותו הכי מהר יצליח לזכות בבעלות שלו. חלק מהאנשים שמנסים לרשום את הדומיין עושים זאת באופן ידני (מחכים לנקודת הזמן שהדומיין מתפנה ומנסים לרשום אותו). לעומת הרישום הידני שירות Backorder עושה זאת באופן אוטומטי מה שמאפשר רישום מהיר יותר של הדומיין.

אחת הבעיות בתהליך היא שהתחרות על רישום הדומיינים מאוד גדולה וככל שהדומיין יותר חזק כך קטן הסיכוי שלכם לרשום אותו. אם המטרה שלכם ברכישת דומיינים פגי תוקף היא חיזוק אתרים באמצעות קישורים חיצוניים אז לעיתים התחרות כאן תהיה יותר מידי גדולה ויהיה יותר חכם לבדוק שירותי בניית קישורים מאשר להיכנס לתחום המאוד תחרותי הזה של רישום דומיינים חזקים.

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניית עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

יוחאי ירמיהו

יוחאי ירמיהו

נעים מאוד, שמי יוחאי ירמיהו ואני עוסק בתחום של עיצוב גרפי, בניית אתרים ובכל העולם הדיגיטלי למעלה מעשור וחצי.

התמחות שלי היא בניית אתרים בוורדפרס בפיתוח מ-0. יש לי למעלה מ-15 תוספים בפיתוח אישי. בשנים האחרונות התאהבתי בתחום של דומיינים הקמתי את האתר המוביל בארץ לדומיינים.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

מציאת דומיינים פגי תוקף

כאשר בעל אתר שוכח או מפסיק לחדש דומיין אז לאחר "תקופת החסד" הדומיין נפתח לרישום מחדש. במאמר הבא נלמד אתכם כיצד למצוא דומיינים פגי תוקף ואיך לרשום אותם.

טיפים למכירת דומיין

יש לכם דומיין שאתם מנסים למכור ללא הצלחה? במאמר הבא תוכלו לצפות בטיפים ובדרכים יעילות שיעזרו לכם למכור דומיינים פרימיום ברווח גבוהה בצורה מהירה ומקצועית.

מה צריך לדעת לפני שקונים דומיין פרימיום או דומיין יד שנייה?

מעוניינים לרכוש דומיין יד שנייה? לפני שאתם מתחילים ישנם כמה דברים חשובים שיש לעשות על מנת שתוכלו להעריך את השווי של הדומיין ועל מנת שלא ירמו אתכם בתהליך.

איך לבדוק היסטוריה של דומיין פג תוקף?

מעוניינים לרכוש דומיין? לפני הרכישה חשוב מאוד לבדוק מה ההיסטוריה של הדומיין על מנת שלא תקנו דומיין עם היסטוריה שלילית. במאמר הבא נלמד אתכם כיצד לעשות זאת.

יש לכם שאלות או משהו להוסיף? שתפו אותנו בתגובות מתחת!

אם יש לכם שאלות או משהו להוסיף נשמח לשמוע מכם בתגובות מתחת ולסייע במידת הצורך.

כלי נגישות