איך רוכשים דומיין באתר?

תהליך הרכישה של דומיין באתר הוא מאוד פשוט ושקוף. לצד כל דומיין בעמוד של רכישת דומיינים מופיע גם המחיר של כל דומיין. חשוב לציין שלמרות שבמרבית המקרים מדובר במחיר הסופי במקרים מסוימים המחיר לא עדכני ולא משקף את המחיר של הדומיין.

בסרטון הבא תוכלו ללמוד איך מתבצע התהליך של רכישת דומיין באתר ומהם השלבים בתהליך

Video

תהליך רכישת הדומיין:

1) כאשר מצאתם דומיין שבו אתם מעוניינים מומלץ לוודא שעל שם הדומיין לא רשום סימן מסחרי בישראל על אותו נושא/תחום שבו אתם רוצים לפתוח אתר. במידה וקיים סימן מסחרי על שם הדומיין רצוי להתייעץ עם עורך דין לגבי היכולת להשתמש בדומיין באופן תקני במסגרת הפעילות העסקית שלכם. ניתן לבצע בדיקת סימן מסחרי בקישור הבא.

https://trademarks.justice.gov.il/TradeMarkSearch/TradeMarkSearch?lang=he

הערה חשובה: לאחר העברת הבעלות לחשבון שלכם לא ניתן יהיה לקבל החזר כספי גם אם התגלה סימן מסחרי על הדומיין כך שמומלץ לבצע את כל הבדיקות לפני הרכישה.

2) לאחר שבדקתם שלא קיים סימן מסחרי על שם הדומיין תצטרכו לבצע תשלום מלא עבור הדומיין – ניתן לשלם בהעברה בנקאית, סליקה באשראי (גם בתשלומים) או ב-Paypal. על מנת ליצור עמנו קשר יש להשאיר את הפרטים בטופס המילוי שבעמוד הדומיין שבו אתם מעוניינים.

3) לאחר התשלום נעביר לכם את הדומיין. במידה ואתם נמצאים באותו ספק דומיינים שעליו הדומיין רשום בדרך כלל ניתן לבצע את העברה באופן מיידי לחשבון שלכם. במידה ואתם מנהלים את הדומיינים בספק דומיינים אחר נספק לכם קוד העברה ובאמצעותו תוכלו לבצע תהליך של העברת הדומיין לחשבון שלכם (תהליך העברה מספק דומיינים אחד לאחר בדרך כלל לוקח עד 5 ימי עסקים).

4) לאחר שהדומיין יועבר לחשבון שלכם מה שיישאר לעשות זה תהליך של העברת בעלות. בעת העברת דומיין באופן רגיל לא ניתן לשנות את שם הבעלים שמופיע תחת הדומיין ללא ביצוע העברת בעלות. על מנת שתוכלו לבצע העברת בעלות נשלח לכם מסמך חתום המאשר העברת בעלות של הדומיין לידיים שלכם ולשם בעל הדומיין שתבחרו.

תהליך העברת בעלות לדומיין הוא תהליך שמצריך תשלום נוסף בעלות של כ-250-350 ש"ח (המחיר משתנה בין ספקי הדומיינים השונים) והוא מהווה תשלום בנוסף לתשלום שאתם משלמים לנו עבור רכישת הדומיין. התשלום יתבצע על ידכם באופן ישיר לספק הדומיינים שאליו הדומיין הועבר.

5) לאחר סיום התהליך של עברת בעלות הדומיין יהיה בשליטתכם המלאה ותוכלו לעשות בו כרצונכם.

במידה ומשהו היה לא ברור או במידה ויש לכם שאלות נוספות אתם מוזמנים ליצור קשר בעמוד של יצירת קשר.