דומיינים למכירה » מה צריך לדעת לפני שקונים דומיין פרימיום או דומיין יד שנייה?

מה צריך לדעת לפני שקונים דומיין פרימיום או דומיין יד שנייה?

בשנים האחרונות ביחד עם התפתחות העולם הדיגיטלי וההבנה ההולכת וגוברת שמרבית ענפי המקצוע הולכים לעבור לדיגיטל כך גם הולך ומפתח השוק של קניית/מכירת דומיינים. בחו"ל שוק הדומיינים מפותח באופן מטורף ודומיינים עם שמות טובים או פרופיל קישורים נמכרים לעיתים במיליוני דולרים.

רגע לפני שאתם מבצעים תהליך של קנייה של דומיין המכיל שם מותגי או פרופיל קישורים חזק חשוב לבצע בדיקה של כמה דברים וזאת על מנת לבצע את תהליך הרכישה באופן תקני מבלי שאף אחד ירמה אתכם בדרך. במאמר נציין כמה פעולות שחשוב לבצע כאשר אתם רוכשים דומיין יד שנייה.

מה צריך לדעת לפני שקונים דומיין יד שנייה?

איך לבנות אתר מקצועי בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת יצרתי עבורכם הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אתכם איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לכם אותה למייל.

בדיקת בעלות דומיין

במידה ואתם פונים אל בעל אתר/דומיין במטרה לרכוש ממנו את שם המתחם, או במידה והוא פנה אליכם הדבר הראשון שיש לעשות זה בדיקת בעלות דומיין. הסיבה שאנחנו רוצים לבצע בדיקת בעלות לדומיין היא בכדי לראות מי הבעלים האמיתי של הדומיין ובכדי להימנע ממצב שבו האדם מולו אנחנו מתנהלים מתחזה לבעלים של הדומיין

האדם היחידי שיכול למכור לנו את הדומיין הוא הבעלים שלו הדבר החשוב ביותר שיש לוודא לפני שמתחילים זה שאתם מתנהלים מול בעל הדומיין האמיתי. קחו בחשבון שלאחר מכירת הדומיין תצטרכו לבצע תהליך של העברת בעלות לדומיין שיצריך חיתום על טפסים מ-2 הצדדים ורק האדם שעליו רשום הדומיין יכול לחתום על טופס העברת בעלות.

בדיקת היסטוריית דומיין

הדבר הבא שאתם רוצים לעשות זה בדיקת היסטוריה לדומיין. באותה צורה שבה אתם עושים בדיקה לרכב ורוצים לדעת כמה בעלים היו לו כך גם נרצה לבצע את אותה בדיקה כאשר אנחנו רוכשים דומיין.

כלל האצבע הוא שבמרבית המקרים ככל שהדומיין עבר יותר מחזורי חיים עם כמה אתרים שונים כך הסיכוי לקדם אותו יקטן. במידה ועל הדומיין היו קיימים בעבר אתרים בנושאים שונים מהנושא שבו אתם מתכננים לבנות את האתר אז בדרך כלל עדיף יהיה לוותר על הדומיין במיוחד כאשר יש לו פרופיל קישורים חיצוני עם ביטויים שלא קשורים לנושא שאתם מתכננים לקדם בגוגל.

האם הדומיין היה מקודם בגוגל (קישורים חיצוניים)

בדרך כלל קיימים 2 סוגי דומיינים שנרצה לרכוש. הסוג הראשון הוא כאשר מדובר על שם קצר וטוב שאתם מתכננים לבנות ממנו מותג. הדעה האישית שלנו היא שבדרך כלל התהליך של בחירת שם דומיין צריך להיות יותר לכיוון של שם טוב וקצר בגלל שקידום בגוגל זה משהו שתמיד ניתן לעשות (למרות שזה עולה לא מעט כסף), החלפת שם ודומיין זה כבר תהליך יותר מורכב.

סוג הדומיינים השני שבדרך כלל ניתן לרכוש הוא דומיינים פגי תוקף שבעבר היה עליהם אתר מקודם בגוגל וכרגע יש לא מעט דומיינים שמקשרים אליו. בגדול דומיין פג תוקף שהיה בעבר מקודם בגוגל והופיע במקומות הראשונים בחיפושים יאפשר לכם להגיע לתוצאות בקידום האורגני באופן מהיר יותר.

כאשר אתם רוכשים דומיין עם פרופיל קישורים קיים חשוב לעשות בדיקה DR (כוח דומיין) ובדיקה של אילו אתרים מקשרים אל הדומיין ועל אילו ביטויים/ לחצו כאן למידע נוסף על חוזק דומיין ובמידה ואתם מקדמים את האתר בעצמכם ואתם זקוקים לסיוע בבניית קישורים צפו בעמוד של קניית קישורים ותבדקו מה יש לנו להציע.

וותק הדומיין?

כאשר אתם מסתכלים על זירות מסחר לדומיינים בחלק מהמקרים אתם תראו שהמוכרים מציינים גם את וותק הדומיין. והשאלה שאתם צריכים לשאול את עצמכם זה האם יש משמעות לדומיין עם וותק?

למרות שדיברנו על זה בהרחבה בעבר חשוב להבין שכאשר מדובר על דומיין ללא אתר לוותק הדומיין אין כמעט משמעות. כאשר על הדומיין יש אתר פעיל עם תוכן שמקודם בגוגל אז הוותק הוא גם פרמטר משמעותי שיכול להשפיע על המחיר.

מה התהליך של רכישת דומיין?

לאחר שהבנתם את כל הדברים שיש לבדוק במידה ואתם מעוניינים לרכוש דומיין פרימיום מה שנותר לעשות זה להבין איך מתבצע תהליך הרכישה. אומנם זה יכול להשתנות מעט מאדם לאדם אך ניתן להעיף מבט בעמוד המסביר איך רוכשים דומיין באתר שלנו ושם תקבלו כיוון לאיך התהליך אמור להתנהל.

דרך אגב נקודה חשובה נוספת שיש לקחת בחשבון היא שכאשר אתם רוצים להרים אתר על דומיין יש צורך גם לרכוש אחסון אתרים. במידה ואתם מנסים לשקלל את כל העלויות הנחוצות להעלאת אתר לאוויר קחו בחשבון גם את העלות של האחסון.

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניית עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

יוחאי ירמיהו

יוחאי ירמיהו

נעים מאוד, שמי יוחאי ירמיהו ואני עוסק בתחום של עיצוב גרפי, בניית אתרים ובכל העולם הדיגיטלי למעלה מעשור וחצי.

התמחות שלי היא בניית אתרים בוורדפרס בפיתוח מ-0. יש לי למעלה מ-15 תוספים בפיתוח אישי. בשנים האחרונות התאהבתי בתחום של דומיינים הקמתי את האתר המוביל בארץ לדומיינים.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

מציאת דומיינים פגי תוקף

כאשר בעל אתר שוכח או מפסיק לחדש דומיין אז לאחר "תקופת החסד" הדומיין נפתח לרישום מחדש. במאמר הבא נלמד אתכם כיצד למצוא דומיינים פגי תוקף ואיך לרשום אותם.

האם יש משמעות לדומיין עם וותק?

אחת השאלות הנפוצות בקרב אנשים הרוכשים דומיין היא האם יש משמעות לוותק הדומיין? במאמר הבא נלמד אתכם כיצד לבדוק וותק דומיין ונסביר האם יש באמת משמעות לוותק.

מה זה ציון DR? ומה הוא משקף על כוח הדומיין/אתר?

ציון DR של ahrefs מאפשר לנו להבין מהו החוזק של דומיין/אתר לפי פרופיל הקישורים שהוא מקבל מאתרים אחרים. כנסו ולמדו כיצד לבדוק ציון של אתר בחינם.

איך לבדוק היסטוריה של דומיין פג תוקף?

מעוניינים לרכוש דומיין? לפני הרכישה חשוב מאוד לבדוק מה ההיסטוריה של הדומיין על מנת שלא תקנו דומיין עם היסטוריה שלילית. במאמר הבא נלמד אתכם כיצד לעשות זאת.

יש לכם שאלות או משהו להוסיף? שתפו אותנו בתגובות מתחת!

אם יש לכם שאלות או משהו להוסיף נשמח לשמוע מכם בתגובות מתחת ולסייע במידת הצורך.

כלי נגישות