דומיינים למכירה » האם יש משמעות לדומיין עם וותק?

האם יש משמעות לדומיין עם וותק?

בתחום של מכירת/קניית דומיינים אחד מאמצעי השיווק העיקריים של המתחרים שלנו הוא הוותק של הדומיין. ובכל פרסום של הדומיין הם מציינים את הוותק והזמן שהם מחזיקים בו כיתרון משמעותי לרוכש. האם באמת יש לוותק של הדומיין יתרון קידומי בגוגל כאשר בונים עליו אתר? או יתרון כלשהו? כל זה ועוד במאמר הבא.

האם לוותק דומיין יש משמעות?

סוגי וותק של דומיין

בתחום של קידום אתרים קיימות דעות שונות בנושא ועל מנת להבין את ההשפעה נחלק את האפשרויות לכמה סוגי וותק. נציין בנוסף שאין לנו תשובה חד משמעית ואנחנו לא עוסקים בתחום של קידום אתרים אבל עם ניסיון של למעלה מ-14 שנים בתחום של בניית אתרים בוורדפרס וקידום של הרבה אתרים שלנו הצלחנו לגבש דעה משלנו בנושא ואותה נעביר לכם במאמר.

אתר קיים עם וותק – כאשר יש דומיין ועליו אתר קיים עם תוכן איכותי לוותק הדומיין יש משמעות עצומה, וכן ניתן לראות שככל שהדומיין צובר יותר וותק הוא הולך ומתקדם בתוצאות החיפושים. ניתן לראות זאת בעיקר בשנים הראשונות של הדומיין ולאחר מכן במידה ואתם לא מעדכנים את האתר הוא יתחיל להיחלש מעט. כל עוד מדובר באתר קיים לוותק יש משמעות גדולה.

דומיין וותיק עם עמוד זמני – מהניסיון שלנו כאשר רוכשים דומיין ומעלים עליו עמוד זמני זה מקל מעט את הקידום ואנחנו רואים שהעלאת אתר לדומיין כזה בדרך כלל תניב תוצאות מהירות יותר מאתר חדש שלא היה עליו כלום בעבר. הרווח של קידום האתר בגוגל הוא שולי באופן יחסי אבל זה חוסך מעט זמן ונראה כאילו גוגל מאנדקסים עמודים בצורה מהירה יותר מאשר דומיין חדש שלא היה עליו כלום לפני כן.

דומיין וותיק ללא עמוד זמני – אז יצא לנו לעשות מעט ניסויים גם ברישום של דומיינים וניסיון העלאה של אתר לאחר שנה או שנתיים כאשר לא היה על הדומיין שום דבר לפני כן. בגדול לדעתנו האישית כאשר יש וותק רישום לדומיין אבל מדובר על אתר ריק וללא עמוד זמני אין כמעט משמעות לוותק של הדומיין (כל עוד לא מדובר על דומיין פג תוקף כפי שניתן לראות בפסקה הבאה).

דומיין פג תוקף – סוג נוסף של דומיינים הם דומיינים פגי תוקף (דומיינים פוקעים). מדובר על דומיינים שבעבר היה עליהם אתר קיים וכאשר יש לדומיין קישורים חיצוניים מאתרים אחרים שמקשרים אליו זה יכול להעביר לדומיין הרבה כוח כל עוד אתם בונים עליו אתר עם נושא דומה לנושא שעליו היה בנוי האתר הקודם.

לוותק הדומיין יש פחות משמעות גם בדומיינים פגי תוקף אבל לכמות הקישורים ואיכות הקישורים יכולה להיות משמעות עצומה. יש צורך לקחת בחשבון שכמו שדומיין עם פרופיל קישורים איכותי יכול לעזור באופן משמעותי בקידום האתר דומיין עם פרופיל קישורים גרוע יכול לגרום לנזק משמעותי ומדומיינים מסוג זה עדיף להימנע.

יחד עם הנאמר מעל חשוב לדעת שכאשר אתם משחזרים תנועה וחוזק של אתר עם היסטוריה חשוב לעשות זאת בצורה חכמה. בונה אתרים מנוסה או מקדם אתרים עם ניסיון יידעו לסייע לכם בתהליך. בניית אתר באופן לא תקני לפי ההיסטוריה של האתרים והעמודים שהיו קיימים בו תגרום לכך שאתם תאבדו חלק ניכר מהכוח של הקישורים שמכוונים אל האתר.

איך בודקים וותק של דומיין?

כאשר אתם רוצים לבדוק את הוותק של הדומיין ניתן לעשות זאת בקלות באתרי Whois או באתר של איגוד האינטרנט הישראלי.

אם אתם מתכננים לרכוש דומיין ממישהו שאתם לא מכירים אנחנו ממליצים שתקראו את המאמר שפרסמנו על ביצוע בדיקת בעלות לדומיין ישראלי ושם תוכלו ללמוד כיצד לבדוק את תאריך רישום הדומיין (ולחשב את הוותק בשנים) ותוכלו גם לראות מי מחזיק בדומיין כרגע על מנת לוודא שאתם מתנהלים מול האדם הנכון ושלא מנסים לרמות אתכם.

שורה תחתונה - יש לוותק משמעות?

כאשר מדובר באתר קיים עם וותק יש לוותק משמעות אדירה וזה יכול לחסוך לכם זמן רב ומשאבים בקידום האתר.

כאשר מדובר על דומיין שאין עליו כלום או על דומיין עם עמוד זמני יש מעט ערך לוותק וזה לא משהו שכדאי לבנות עליו.

כאשר מדובר על דומיין פג תוקף עם פרופיל קישורים איכותי ומדובר על אתר באותו נושא של האתר שאתם רוצים לבנות אז הדומיין עם הקישורים שווה הרבה מאוד. ואם מדובר על פרופיל קישורים לא איכותי (למשל 1,000 קישורים מאתרים מסין) לא רק שאין לקישורים ערך זה אפילו מוריד את ערך הדומיין באופן משמעותי ועדיף להימנע מדומיינים מסוג זה.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

השוואת מחירי אחסון אתרים

אז החלטתם שלא משנה מה יקרה אבל לעסק שלכם אתם תקימו אתר ולאחר שסיימתם את החלק הראשון של קניית דומיין יגיע החלק השני של רכישת שרת אחסון. במדריך הבא נציג בפניכם את מרבית חברות האחסון המובילות בארץ ובעולם, את המחירים שלהם וטיפים לבחירת אחסון איכותי ומומלץ.

מציאת דומיינים פגי תוקף

דומיינים פגי תוקף הם דומיינים שהיו רשומים באחד מספקי הדומיינים אבל בעל הדומיין/אתר שכח לחדש את הדומיין או שהחליט שהוא כבר לא מתכוון להשתמש בו יותר ולכם יש את האפשרות לרכוש אותו ברגע שהוא מתפנה לרישום מחדש. במאמר הבא נלמד אתכם איך למצוא דומיינים כאלו.

בדיקת בעלות לדומיין ישראלי

בדיקת בעלות לדומיין הוא תהליך המאפשר לנו לראות מי הבעלים הנוכחי של הדומיין וברוב המקרים גם את פרטי יצירת הקשר של האדם שעל שמו רשום הדומיין. במדריך זה נלמד אתכם כיצד לבצע בדיקת בעלות דומיין ואיך למצוא את הפרטים של האדם שמחזיק בדומיין.

מה זה ציון DR?

ציון DR מאפשר לנו להבין מהו החוזק של דומיין/אתר לפי פרופיל הקישורים החיצוניים שהוא מקבל מאתרים אחרים. בעזרת ציון זה תוכלו לקבל מדד לחוזק הדומיין כנסו לעמוד הבא ותוכלו ללמוד כיצד לבדוק את הציון בחינם באמצעות ahrefs.

יש לכם שאלות או משהו להוסיף? שתפו אותנו בתגובות מתחת!

אם יש לכם שאלות או משהו להוסיף נשמח לשמוע מכם בתגובות מתחת ולסייע במידת הצורך.

    כתיבת תגובה

    מלאו את כל השדות על מנת להשאיר תגובה (האימייל שלכם לא יוצג באתר).

    כלי נגישות