דומיינים למכירה » האם יש משמעות לדומיין עם וותק?

האם יש משמעות לדומיין עם וותק?

בתחום של מכירת/קניית דומיינים שבו אנחנו עוסקים אחד מאמצעי השיווק העיקריים של המתחרים שלנו הוא הוותק של הדומיין שהם מחזיקים בו. ובכל פרסום של דומיין הם מציינים את הוותק והזמן שהם מחזיקים בו כיתרון משמעותי לרוכש. האם באמת יש לוותק של הדומיין יתרון קידומי בגוגל כאשר בונים עליו אתר? כל זה ועוד במאמר הבא.

האם לוותק דומיין יש משמעות?

איך לבנות אתר מקצועי בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת יצרתי עבורכם הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אתכם איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לכם אותה למייל.

סוגי וותק של דומיין

בתחום של קידום אתרים קיימים דעות שונות בנושא ולפני שנדבר על וותק הדומיין נחלק את זה לכמה סוגי וותק. נציין בנוסף שאין לנו תשובה חד משמעית ואנחנו לא עוסקים בתחום של קידום אתרים אבל עם ניסיון של למעלה מ-14 שנים בתחום של בניית אתרים בוורדפרס הצלחנו לגבש דעה משלנו בנושא ואותה נעביר לכם במאמר.

אתר קיים עם וותק – כאשר קיים דומיין שיש עליו אתר קיים עם תוכן איכותי יש משמעות גדולה לוותק, וכן ניתן לראות שככל שהדומיין צובר יותר וותק הוא הולך ומתקדם בתוצאות החיפושים. ניתן לראות זאת בעיקר בשנים הראשונות של הדומיין ולאחר מכן במידה ואתם לא מעדכנים את האתר בתוכן וקישורים חיצוניים הוא יתחיל להיחלש. אז כאשר מדובר באתר קיים לוותק יש משמעות עצומה.

דומיין וותיק עם עמוד זמני – מהניסיון שלנו כאשר רוכשים דומיין ומעלים עליו עמוד זמני זה מקל מעט את הקידום ואנחנו רואים שהעלאת אתר לדומיין קיים עם עמוד זמני בדרך כלל תניב תוצאות מהירות יותר מאתר חדש שלא היה עליו כלום בעבר. הרווח של קידום האתר בגוגל הוא שולי באופן יחסי אבל זה חוסך מעט זמן ונראה כאילו גוגל מאנדקסים עמודים באתר בצורה הרבה יותר מהירה מאשר דומיין חדש שלא היה עליו כלום לפני כן.

דומיין וותיק ללא עמוד זמני – אז יצא לנו לעשות מעט ניסויים ברישום של דומיינים ריקים והעלאה של אתר לאחר שנה או שנתיים כאשר לא היה על הדומיין שום דבר. בגדול לדעתנו האישית כאשר יש וותק רישום לדומיין אבל מדובר על אתר ריק ללא שום תוכן וללא עמוד זמני אין כמעט משמעות לוותק של הדומיין (כל עוד לא מדובר על דומיין פג תוקף וניתן לראות מידע נוסף על סוג הדומיינים הזה בפסקה הבאה).

דומיין פג תוקף – סוג נוסף של דומיינים הם דומיינים פגי תוקף (דומיין פוקע). מדובר כאן על דומיינים שבעבר היה עליהם אתר קיים וכאשר יש לדומיין קישורים חיצוניים מאתרים אחרים שמקשרים אליו יכול להיות לדומיין הרבה כוח כאשר אתם בונים עליו אתר עם משמעות דומה למשמעות של האתר בעבר.

לוותק יש פחות משמעות אבל לכמות הקישורים ואיכות הקישורים יכולה להיות משמעות עצומה. יש צורך לקחת בחשבון שכמו שדומיין עם פרופיל קישורים איכותי יכול לעזור באופן משמעותי בקידום של האתר, דומיין עם פרופיל קישורים גרוע יכול לגרום לנזק משמעותי ומדומיינים מסוג זה עדיף להימנע.

שורה תחתונה - יש לוותק משמעות?

בכמה מילים, כאשר מדובר באתר קיים עם וותק יש לוותק משמעות אדירה והיא יכולה לחסוך לכם זמן רב ומשאבים רבים בקידום האתר בגוגל ובשאר מנועי החיפוש.

כאשר מדובר על דומיין שאין עליו כלום או על דומיין עם עמוד זמני יש מעט ערך לוותק אבל זה משהו מאוד שולי ואפשר להגיד שגם כאן אין כמעט ערך בכלל לוותק של הדומיין.

כאשר מדובר על דומיין פג תוקף במידה ויש לו פרופיל קישורים איכותי ומדובר על אתר עם קישורים וביטויים מקשרים באותו נושא של האתר שאתם רוצים לבנות אז הערך של הקישורים שווה עבורכם הרבה מאוד.

אם מדובר על פרופיל קישורים לא איכותי (למשל 1,000 קישורים מאתרים מסין) לא רק שאין לקישורים ערך זה אפילו מוריד את ערך הדומיין באופן משמעותי ועדיף להימנע מדומיינים מסוג זה. כאשר מדובר על דומיינים פוקעים יש פחות קשר לוותק אבל מדובר על תחום שכדאי להכיר אם אתם מחפשים לרכוש דומיין פרמיום עם קישורים קיימים.

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניית עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

יוחאי ירמיהו

יוחאי ירמיהו

נעים מאוד, שמי יוחאי ירמיהו ואני עוסק בתחום של עיצוב גרפי, בניית אתרים ובכל העולם הדיגיטלי למעלה מעשור וחצי.

התמחות שלי היא בניית אתרים בוורדפרס בפיתוח מ-0. יש לי למעלה מ-15 תוספים בפיתוח אישי. בשנים האחרונות התאהבתי בתחום של דומיינים הקמתי את האתר המוביל בארץ לדומיינים.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

השוואת מחירי אחסון אתרים

אז החלטתם שלא משנה מה יקרה אבל לעסק שלכם אתם תקימו אתר ולאחר שסיימתם את החלק הראשון של קניית דומיין יגיע החלק השני של רכישת שרת אחסון. במדריך הבא נציג בפניכם את מרבית חברות האחסון המובילות בארץ ובעולם, את המחירים שלהם וטיפים לבחירת אחסון איכותי ומומלץ.

מציאת דומיינים פגי תוקף

דומיינים פגי תוקף הם דומיינים שהיו רשומים באחד מספקי הדומיינים אבל בעל הדומיין/אתר שכח לחדש את הדומיין או שהחליט שהוא כבר לא מתכוון להשתמש בו יותר ולכם יש את האפשרות לרכוש אותו ברגע שהוא מתפנה לרישום מחדש. במאמר הבא נלמד אתכם איך למצוא דומיינים כאלו.

בדיקת בעלות לדומיין ישראלי

בדיקת בעלות לדומיין הוא תהליך המאפשר לנו לראות מי הבעלים הנוכחי של הדומיין וברוב המקרים גם את פרטי יצירת הקשר של האדם שעל שמו רשום הדומיין. במדריך זה נלמד אתכם כיצד לבצע בדיקת בעלות דומיין ואיך למצוא את הפרטים של האדם שמחזיק בדומיין.

מה זה ציון DR?

ציון DR מאפשר לנו להבין מהו החוזק של דומיין/אתר לפי פרופיל הקישורים החיצוניים שהוא מקבל מאתרים אחרים. בעזרת ציון זה תוכלו לקבל מדד לחוזק הדומיין כנסו לעמוד הבא ותוכלו ללמוד כיצד לבדוק את הציון בחינם באמצעות ahrefs.

יש לכם שאלות או משהו להוסיף? שתפו אותנו בתגובות מתחת!

אם יש לכם שאלות או משהו להוסיף נשמח לשמוע מכם בתגובות מתחת ולסייע במידת הצורך.

כלי נגישות