דומיינים למכירה » איך לבדוק היסטוריה של דומיין פג תוקף?

איך לבדוק היסטוריה של דומיין פג תוקף?

לפני שאתם מבצעים רכישת דומיין אחד הדברים הראשוניים והחשובים שיש לבצע זה בדיקת ההיסטוריה של הדומיין. כאשר יש דומיין עם היסטוריה שלילית שעבר במשך השנים כמה ידיים לעיתים התהליך של קידום האתר יהיה כמעט בלתי אפשרי. במדריך הבא נסייע לכם להבין מהי היסטוריה של דומיין ואיך ניתן לבדוק אותה.

איך לבדוק היסטוריה של דומיין פג תוקף?

איך לבנות אתר מקצועי בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת יצרתי עבורכם הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אתכם איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לכם אותה למייל.

מה זה אומר דומיין עם היסטוריה?

הנושא של היסטוריית דומיין חשוב בעיקר כאשר אתם רוכשים דומיין פג תוקף. על רגל אחת דומיין פג תוקף הוא דומיין שבעבר היה קיים עליו אתר ובמקרים מסוימים עשו לאתר קידום בגוגל ויש אתרים נוספים ברחבי הרשת המקשרים אל הדומיין שאנחנו רוצים לרכוש.

ברגע שמדובר על דומיין עם קישורים מאתרים חזקים אז הדומיין טומן בתוכו כוח מסוים והקידום שלו יהיה יותר קל כאשר אנחנו מתכננים לבנות אתר חדש באותו נושא שעליו היה האתר בעבר. הבעיה מגיעה בעיקר כאשר הקישורים הם קישורים מאתרים לא טובים או שהאתר שהיה קיים בעבר היה בנושא אחר מהנושא שעליו אתם רוצים לפתוח את האתר החדש.

במידה ואתם מחפשים רכב בדרך כלל אתם תחפשו רכב "יד ראשונה מרופא" גם כאן אנחנו נרצה דומיין יד ראשונה מרופא ועם כמה פחות אתרים שהיו עליו במשך השנים.

ככל שהיו על הדומיין יותר אתרים בנושאים שונים כך הקידום שלו יהיה קשה יותר (אפילו קשה יותר מקידום של אתר חדש). במידה והיו על הדומיין כמה אתרים שונים אבל כולם היו באותו נושא וכך גם הקישורים שהאתר מקבל הם על אותם ביטויים אז האפקט בדרך כלל יהיה חיובי ולא שלילי למרות שהדומיין הספיק לעבור כמה ידיים. ניתן אולי לראות מידע נוסף על הנושא של קישורים בעמוד שבו אנחנו מציעים שירותי קניית קישורים לקידום בגוגל.

איך לבדוק היסטוריה של דומיין?

למזלנו קיים אתר חינמי ומאוד פופולרי שנקרא WayBack Machine והוא מאפשר לנו לראות את ההיסטוריה של הדומיין ואת האתרים שהיו קיימים עליו במשך השנים.

האתר אומנם לא מדויק ב-100% ולא יציג את מראה האתר בדיוק כפי שהוא היה אבל ניתן לראות נקודות זמן שבהם היה אתר על הדומיין ואם אתם תיכנסו אל הנקודות תוכלו לראות מהם האתרים שהיו קיימים בעבר על הדומיין ומהם נושאי האתרים.

כאשר אתם עושים את החיפוש על האתר תהיה לכם אפשרות לראות נקודות שחורות לאורך השנים. כאשר יש מרווח גדול בין הנקודות זה אומר שבדרך כלל היו כמה אתרים שונים על הדומיין ועליכם לבצע בדיקה ולראות האם מדובר באתרים בנושאים שונים מהאתר שאתם מתכננים לבנות או נושאים הזהים לנושא שלכם. בדיקת הנושאים לא תספיק ובפסקה הבאה נדבר גם על קישורים.

בדיקת היסטוריית דומיין באתר WayBack Machine

בדיקת פרופיל קישורים באמצעות ahref

האתר של ahref הוא אחד האתרים המובילים בתחום של קידום אתרים והוא מאפשר לראות ציון DR (ציון דומיין) המשקף את כוח הדומיין לפי פרופיל הקישורים שלו. לאתר שלהם יש גרסה בתשלום חודשי שמתאים בעיקר למקדמי אתרים והם מציעים גם כלי חינמי שמציג מעט נתונים אבל מאפשר לקבל הבנה בסיסית לפרופיל הקישורים של הדומיין ולנושאים שעליו האתר מקבל קישורים.

על מנת לבדוק את כוח הדומיין ופרופיל הקישורים שלו יש להיכנס לכתובת הבאה ולבצע שם חיפוש על שם הדומיין.

https://ahrefs.com/backlink-checker

אם תסתכלו על התמונה זה פחות או יותר מה שתקבלו בתוצאה. בגדול אתם צריכים להסתכל על הציון ובמרבית המקרים ככל שהציון יותר גבוה אז הדומיין יותר חזק (אבל לא תמיד). בדרך כלל כאשר הציון גבוה מ-10 מדובר על ציון של דומיין לא רע.

ציון DR של אתר ב-ahref

לאחר שראיתם את הציון הדבר הנוסף שיש לעשות הוא לעבור על פרופיל הקישורים ולראות מהם האתרים שמקשרים אל הדומיין ומהם מילות המפתח שבאמצעות האתרים האלו מקשרים אלינו.

עם מילות המפתח (הביטויים שעליהם אנחנו מקבלים קישורים) הם מילות הקשורות לנושא שעליו אנחנו מתכננים לבנות את האתר אז זה אומר שככל שהאתר יותר חזק נוכל ליהנות מהפרופיל קישורים שלו והקידום של האתר יהיה יותר קל ומהיר עבורנו.

ביחד עם בדיקת ההיסטוריה של הדומיין רצוי גם לדעת כיצד לבחור שם טוב ואתם יכולים לצפות במדריך של טיפים לבחירת דומיין על מנת לקבל סיוע נוסף בעת ביצוע התהליך של מציאת שם של דומיין לעסק.

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניית עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

יוחאי ירמיהו

יוחאי ירמיהו

נעים מאוד, שמי יוחאי ירמיהו ואני עוסק בתחום של עיצוב גרפי, בניית אתרים ובכל העולם הדיגיטלי למעלה מעשור וחצי.

התמחות שלי היא בניית אתרים בוורדפרס בפיתוח מ-0. יש לי למעלה מ-15 תוספים בפיתוח אישי. בשנים האחרונות התאהבתי בתחום של דומיינים הקמתי את האתר המוביל בארץ לדומיינים.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

איך לבדוק היסטוריה של דומיין פג תוקף?

מעוניינים לרכוש דומיין? לפני הרכישה חשוב מאוד לבדוק מה ההיסטוריה של הדומיין על מנת שלא תקנו דומיין עם היסטוריה שלילית. במאמר הבא נלמד אתכם כיצד לעשות זאת.

בדיקת בעלות לדומיין ישראלי

במדריך זה נלמד אתכם צעד אחר צעד כיצד לבצע בדיקת בעלות לדומיין ישראלי (סיומת IL) ונסביר איך ניתן למצוא את הפרטים של מחזיק הדומיין על מנת ליצור איתו קשר.

מה זה ציון DR? ומה הוא משקף על כוח הדומיין/אתר?

ציון DR של ahrefs מאפשר לנו להבין מהו החוזק של דומיין/אתר לפי פרופיל הקישורים שהוא מקבל מאתרים אחרים. כנסו ולמדו כיצד לבדוק ציון של אתר בחינם.

האם יש משמעות לדומיין עם וותק?

אחת השאלות הנפוצות בקרב אנשים הרוכשים דומיין היא האם יש משמעות לוותק הדומיין? במאמר הבא נלמד אתכם כיצד לבדוק וותק דומיין ונסביר האם יש באמת משמעות לוותק.

יש לכם שאלות או משהו להוסיף? שתפו אותנו בתגובות מתחת!

אם יש לכם שאלות או משהו להוסיף נשמח לשמוע מכם בתגובות מתחת ולסייע במידת הצורך.

כלי נגישות