דומיינים למכירה » האם המערכת של וורדפרס מאובטחת?

האם המערכת של וורדפרס מאובטחת?

המערכת של וורדפרס היא אחת המערכות המאובטחות ביותר בעולם של בניית אתריים. ויחד עם התכונות המתקדמות של האבטחה היא גם אחת המערכות הכי לא מאובטחות שיש לבניית אתרים.

אז כן, המערכת של וורדפרס מאוד מאובטחת. יש לנו עדכונים קבועים, אבטחה מתקדמת, ואפילו תוספים שכל המטרה שלהם היא לשפר את האבטחה של האתר, אבל זה לא מספיק ואנחנו צריכים לבצע פעולות כדי לשפר את האבטחה.

בגלל האופן שבו אנחנו בונים אתרים ובגלל העובדה שהמערכת של וורדפרס היא מערכת קוד פתוח אנחנו תמיד נצטרך לתחזק את האתר ולדאוג שלא יפרצו אותו ובמאמר הזה ננסה להבין מהם הפעולות שיעזרו לנו לאבטח את האתר.

כמה באמת המערכת של וורדפרס מאובטחת?

איך לבנות אתר מקצועי בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת יצרתי עבורכם הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אתכם איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לכם אותה למייל.

מה זה מערכת קוד פתוח? ואיך זה משפיע על האבטחה של האתר?

ההבדל בין מערכת קוד פתוח למערכת קוד סגור מבוסס על העובדה שמערכת קוד פתוח חופשית וזמינה לכל משתמש ללא תשלום בכלל וכל אחד מוזמן ומופעל לתרום לפיתוח שלה (לחלק מהמערכות כמו למשל וורדפרס יש גם גרסה בתשלום).

לעומת זאת מערכת קוד סגור בדרך כלל לא תאפשר לנו גישה לקבצי האתר ובמרבית המקרים מערכות מסוג זה יהיו גם מערכות בתשלום חודשי לפי שימוש (כמו למשל וויקס).

בגדול בגלל היכולת לשנות ולהתאים את האתר במרבית המקרים נרצה לבחור במערכת קוד פתוח (מערכת שמאפשרת לנו גישה לקבצים), אבל יחד עם זאת חשוב להבין שלא רק לנו יש גישה לקבצים וגם לפורצים (Hacker) יש גישה לקבצים.

עצם היכולת לקבל גישה לקבצים תאפשר לפורץ לסרוק את קבצי המערכת ולגלות האם יש פרצה שתאפשר לו לפרוץ לאתר.

לפעמים הפריצה יכולה להגיע מקבצי המערכת, לפעמים מהקבצים של התוספים שאנחנו מתקינים, לפעמים זה יגיע משרת האחסון ולפעמים מטעויות אנוש שאנחנו  נעשה כמו שימוש בסיסמה חלשה.

כמה באמת מאובטחת המערכת של וורדפרס?

ברגע שאנחנו מתייחסים לאבטחת אתרי וורדפרס, נרצה בתור התחלה להבין כמה מאובטחת המערכת? והנה התשובה, רוב הסיכויים שזאת אחת המערכות הכי מאובטחות בעולם.

אז למה בכל זאת כל כך הרבה אתרי וורדפרס נפרצים בכל שנה?

בגלל שהמערכת היא קוד פתוח, ניסו כבר לפרוץ אותה מכל כיוון ובכל צורה, וכאשר גילו את הפרצות אבטחה השונות חסמו אותם וזה מה שהופך אותה למערכת כל כך בטוחה.

אבל וורדפרס מורכבת מרכיבים נוספים ולא רק מקבצי המערכת, יש לנו תבנית עיצוב וגם תוספים. ובגלל שכל תוסף נבנה על ידי מפתח אחר שאנחנו לא יודעים מה הכישורים שלו בחלק גדול מהמקרים פרצת האבטחה תגיע בגלל התוספים ולא בגלל פרצה במערכת של וורדפרס.

איך לשפר אבטחה לאתר בוורדפרס?

על מנת לאבטח אתר בוורדפרס יש הרבה פעולות חשובות שניתן לבצע שיעזרו לשפר את האבטחה. לא קיימת אפשרות להגיע לרמת אבטחה של 100% אבל זה בהחלט ישפר את האבטחה של האתר שלך.

  1. עדכונים לוורדפרס – חשוב להתעדכן בגרסאות האחרונות של וורדפרס על מנת לסגור את החולשות שהתגלו במערכת.
  2. סיסמה חזקה – החוק העיקרי ביותר בעולם של אבטחת אתרים הוא שימוש בסיסמה חזקה שאי אפשר לנחש.
  3. הגבלת מספר הפעמים שניתן להתחבר למערכת – על מנת למנוע מתוקפים לנסות לנחש את הסיסמה מומלץ להגביל את מספר הפעמים שניתן להתחבר למערכת עם שימוש בסיסמה שגויה.
  4. הוספת פרוטוקול אבטחה SSL – על מנת למנוע זליגה של נתונים רגישים מטפסים באתר מומלץ להוסיף לאתר תעודת אבטחה וחיבור SSL.
  5. הוספת תוסף אבטחה – היום לוורפדרס יש תוספי אבטחה ייעודיים שכל המטרה שלהם היא לחזק את האבטחה של האתר. מומלץ למצוא תוסף חינמי או בתשלום לשיפור אבטחה ולהשתמש בו.
  6. בחירת אחסון איכותי – חלק גדול מהפריצות עשוי להגיע משימוש באחסון אתרים לא איכותי ולכן מומלץ להשקיע עוד כמה גרושים נוספים ולבחור באחסון אתרים איכותי.
  7. גיבויים – אי אפשר למנוע מהאתר להיפרץ ב-100% והדרך הטובה ביותר להתמודד עם אתר שנפרץ היא על ידי שימוש בגיבויים באופן יומיומי דרך שרת האחסון.

כל הפעולות האלו משמשות בתור צעדים לשמירה על אתר וורדפרס ועל נתונים רגישים מלזלוג החוצה. בשביל לבצע את הפעולות אפשר לפנות אל מומחה אבטחת אתרי וורדפרס או לנסות ולחפש קורס אבטחת אתרי וורדפרס ולבצע את הפעולות בעצמך.

האתר שלי נפרץ – מה אפשר לעשות?

אם אתר הוורדפרס שלך נפרץ, יש מספר פעולות שכדאי לבצע.

בתור התחלה חשוב לבדוק ולוודא האם יש גיבוי עדכני לאתר. הדרך הטובה ביותר להתמודד עם פריצה לאתר היא לשחזר אותו לנקודה לפני שהאתר נפרץ.

הפעולה הבאה שנרצה לעשות היא לשנות את הסיסמה של המערכת ולוודא שהסיסמה החדשה מספיק חזקה ומורכבת.

כדאי גם להתקין את העדכונים החדשים למערכת, לתוספים ולתבנית על מנת למנוע פריצות ותקלות נוספות במערכת.  

ולאחר כל הפעולות האלו מומלץ לפנות את התמיכה של חברת האחסון ולבקש מהם להריץ סריקה על האתר ולוודא שאין פרצות אבטחה נוספות וקבצים זדוניים שצריך למחוק.

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניית עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

יוחאי ירמיהו

יוחאי ירמיהו

נעים מאוד, שמי יוחאי ירמיהו ואני עוסק בתחום של עיצוב גרפי, בניית אתרים ובכל העולם הדיגיטלי למעלה מעשור וחצי.

התמחות שלי היא בניית אתרים בוורדפרס בפיתוח מ-0. יש לי למעלה מ-15 תוספים בפיתוח אישי. בשנים האחרונות התאהבתי בתחום של דומיינים הקמתי את האתר המוביל בארץ לדומיינים.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

רכישת דומיין עבור מייל עסקי

מעוניינים לרכוש דומיין על מנת שתוכלו לפתוח מייל עסקי לעובדי החברה? במאמר הבא נדבר על מה צריך לדעת בשביל לפתוח מייל עסקי עם סיומת הדומיין שרכשתם.

רשמי דומיינים מחו"ל + מחירים

אם אתם מעוניינים לרכוש דומיין שמיועד לקהל יעד מחו"ל במאמר הבא נציג בפניכם את מרבית חברות הדומיינים המובילות בעולם לרכישת דומיינים לצד המחירים שלהם.

מה זה דומיין? ומה עושים איתו?

מעוניינים לבנות אתר לעסק? במידה וכן אז בטח שמעתם את המושג "דומיין". במאמר הבא תוכלו להבין מה זה דומיין, מה עושים איתו ואפילו מאילו אתרים תוכלו לרכוש דומיין.

איך ליצור סאב דומיין בשרת האחסון?

סאב דומיין הוא הדרך שלנו ליצור אתר נוסף תחת המטרייה של הדומיין הקיים. במאמר הבא תלמדו מה זה סאב דומיין, מתי משתמשים בסאב דומיין ואיך ליצור סאב דומיין דרך האחסון.

יש לכם שאלות או משהו להוסיף? שתפו אותנו בתגובות מתחת!

אם יש לכם שאלות או משהו להוסיף נשמח לשמוע מכם בתגובות מתחת ולסייע במידת הצורך.

כלי נגישות