דומיינים למכירה » איך ליצור סאב דומיין בשרת האחסון?

איך ליצור סאב דומיין בשרת האחסון?

סאב דומיין הוא הדרך שלנו ליצור אתר חדש, או את אותו אתר שמדבר על נושא אחר תחת המטרייה של הדומיין הקיים. במאמר הבא נסביר מה זה סאב דומיין, מתי בדרך כלל משתמשים ב-Sub Domain, איך ליצור סאב דומיין בשרת האחסון ומה ההשפעה של סאב דומיין מבחינת קידום אתרים.

איך ליצור סאב דומיין בשרת האחסון?

איך לבנות אתר מקצועי בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת יצרתי עבורכם הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אתכם איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לכם אותה למייל.

מה זה סאב דומיין?

סאב דומיין מאפשר לנו לקחת דומיין קיים וליצור עליו התקנה חדשה או הרחבה לאתר הקיים עם נושא חדש. באופן מעשי אם למשל הדומיין של האתר שלנו כרגע הוא bestdomain.co.il ואנחנו יוצרים עבורו סאב דומיין אז זה יוסיף עוד שכבה לשם של הדומיין בצורה הבאה: subdomain.bestdomain.co.il.

בתוך הסאב דומיין יש לכם את האפשרות לשנות את השם subdomain שהוצג בדוגמא מעל לאיזה שם שתבחרו. בדרך כלל מגדירים את הסאב דומיין דרך שרת האחסון ויש לכם את האפשרות אפילו לטעון אתר שונה לגמרי מתיקייה שונה לגמרי תחת הסאב דומיין.

אז בעצם הוספת סאב דומיין היא פעולה דומה להוספת דומיין רק שהכל נשאר תחת דומיין אחד ואין צורך לרכוש דומיין נוסף.

מתי עושים שימוש בסאב דומיין?

קיימים כמה מצבים שבהם אפשר לראות שעושים שימוש בסאב דומיין לאתר קיים.

אחסון המוגבל לדומיין אחד – כאשר אתם בוחרים חבילת אחסון אתרים שמאפשרת לכם להוסיף רק דומיין בודד בחבילה תהיה לכם את האפשרות להוסיף סאב דומיין וכך להוסיף דומיינים משניים ועליהם להעלות אתרים אחרים לגמרי (לא משהו שמומלץ לעשות).

הפרדה בין נושאים שונים באתר – טכניקה נוספת שאפשר לראות באתרים סופר גדולים היא הפרדה בין נושאים שונים של האתר באמצעות סאב דומיין. מבחינת קידום אתרים גוגל מתייחס לסאב דומיין בתור אתר נפרד וכאשר יש לכם אתר שמדבר על כמה נושאים שונים לגמרי לפעמים הפרדה של הנושאים לתתי נושאים תאפשר ליצור היררכיה יותר טובה באתר כך שגוגל יבין שכל דומיין או סאב דומיין עוסק בנושא אחד.

יחד אם זאת צריך להבין שסאב דומיין לא תמיד יקבל את הכוח המרכזי של הדומיין הראשי ועל מנת שהסאב דומיין גם יקבל כוח מבחינת גוגל יהיה צורך לחזק אותו על ידי בניית קישורים ואסטרטגיית קידום בדיוק באותה צורה שבה קידמתם את הדומיין הראשי.

שימוש בכמה שפות – מצב נוסף שבו אנחנו רואים שימוש בסאב דומיינים הוא מצב שבו יש לאתר כמה שפות שונות ולכל שפה יש סאב דומיין אחר. נכון להיום מבחינת קידום בדרך כלל יהיה עדיף לפתוח תיקייה חדשה על הדומיין לכל שפה ולא סאב דומיין מאחר וזה מחליש מעט את האתר מבחינת קידום בגוגל.

איך ליצור סאב דומיין באחסון?

התהליך של יצירת סאב דומיין באחסון הוא מאוד פשוט וקל להבנה. חשוב לציין שהתהליך יכול מעט להשתנות מחברת אחסון אחת לאחרת ומה שאנחנו הולכים להסביר כאן זה איך ליצור סאב דומיין באחסון עם פאנל ניהול של cPanel.

כל מה שאתם צריכים לעשות זה להיכנס אל אזור הניהול של האחסון ושם לבחור באפשרות של Subdomains. בעמוד שיפתח יש לבחור את שם ה-SubDomain שאתם רוצים ותוודאו שאתם בוחרים את הדומיין הנכון שעליו אתם רוצים לפתוח את הדומיין המשני (אם יש לכם יותר מדומיין אחד על האחסון תהיה לכם אפשרות לבחור לאיזה דומיין אתם פותחים את הסאב דומיין).

שימוש לב גם שצריך להגדיר את התיקייה שממנה יטענו הקבצים של סאב הדומיין ולאחר מכן תלחצו על אישור.

הוספת סאב דומיין באחסון

ברגע שסיימתם ליצור את הסאב דומיין תהיה לכם האפשרות להיכנס אל הסאב הדומיין בדפדפן זה יטען את האתר מתוך התיקייה שהגדרתם בתוך שרת האחסון תחת Document Root.

בשביל שהסאב דומיין יעבוד חשוב להיכנס אל התיקייה שהגדרתם בשרת האחסון ולוודא שיש שם קבצים שיגרמו לכך שהאתר ייטען בהצלחה גם כאשר נכנסים לסאב דומיין.

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניית עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

יוחאי ירמיהו

יוחאי ירמיהו

נעים מאוד, שמי יוחאי ירמיהו ואני עוסק בתחום של עיצוב גרפי, בניית אתרים ובכל העולם הדיגיטלי למעלה מעשור וחצי.

התמחות שלי היא בניית אתרים בוורדפרס בפיתוח מ-0. יש לי למעלה מ-15 תוספים בפיתוח אישי. בשנים האחרונות התאהבתי בתחום של דומיינים הקמתי את האתר המוביל בארץ לדומיינים.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

רכישת דומיין עבור מייל עסקי

מעוניינים לרכוש דומיין על מנת שתוכלו לפתוח מייל עסקי לעובדי החברה? במאמר הבא נדבר על מה צריך לדעת בשביל לפתוח מייל עסקי עם סיומת הדומיין שרכשתם.

השוואת מחירי אחסון אתרים

מחפשים אחסון אתרים איכותי ובמחיר משתלם? במאמר הבא נבצע השוואת מחירים לאחסון בארץ ובחו"ל ונציג בפניכם טיפים חשובים שכדאי להכיר לבחירת אחסון אתרים מומלץ.

יש לכם שאלות או משהו להוסיף? שתפו אותנו בתגובות מתחת!

אם יש לכם שאלות או משהו להוסיף נשמח לשמוע מכם בתגובות מתחת ולסייע במידת הצורך.

כלי נגישות