דומיינים למכירה » מה זה דומיין? ומה עושים איתו?

מה זה דומיין? ומה עושים איתו?

כאשר אתם רוצים לבנות אתר ואתם פונים אל בונה אתרים הוא יספר לכם שאתם צריכים 2 דברים בשביל להעלות אתר לאוויר. הדבר הראשון שאתם צריכים זה דומיין והדבר השני שאתם צריכים זה אחסון אתרים. במאמר הבא נלמד אתכם מה זה דומיין ואיך לבחור דומיין ואם אתם צריכים סיוע במציאת אחסון לדומיין ניתן לצפות במאמר נוסף שיעזור למצוא אחסון אתרים מומלץ.

מה זה דומיין?

איך לבנות אתר מקצועי בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת יצרתי עבורכם הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אתכם איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לכם אותה למייל.

מה זה דומיין (שם מתחם)

דומיין הוא השם האתר או יותר נכון הכתובת שאתם כותבים בדפדפן על מנת להיכנס אל האתר. אז לצורך הדוגמא כרגע אתם נמצאים באתר Best Domains והדומיין שלנו הוא BestDomains.co.il.

במידה ותכניסו את כתובת הדומיין שכרגע ציינו לדפדפן, אתם תגיעו לעמוד הראשי שלנו ותוכלו לצפות בכל הדומיינים שיש לנו למכירה. בדרך כלל כאשר רוכשים שם דומיין נהוג לרכוש את השם של העסק או החברה ולעיתים בעלי עסקים בוחרים את שם החברה על פי שם הדומיין במידה ומדובר על דומיין קצר וקולע.

סוגי דומיינים וסיומות?

קיימים סוגים שונים ומגוונים של דומיינים ובמרבית המקרים הסוג מתבטא בסיומת של הדומיין. הסיומות הנפוצות לדומיינים בארץ הם co.il ו-org.il וכאשר מסתכלים על דומיינים מחו"ל בדרך כלל הסיומות הנפוצות הם com, org, net.

אתם יכולים לראות מידע נוסף על סיומות דומיינים ישראליים וגם מידע על סיומות דומיינים מחו”ל אם זה מעניין אתכם. בדרך כלל כשאתם בוחרים את סיומת הדומיין יש להבין מיהו קהל היעד שאליו אתם מכוונים את האתר, האם זה קהל יעד מהארץ או מחו"ל.

לפי זה אתם בוחרים את הסיומת של האתר ובדרך כלל השיקול של רבים מהאנשים שרושמים דומיין מחו"ל נובע מזה שהמחירים בחו"ל זולים יותר מהמחירים בארץ. חשוב להבין שהמחיר של הדומיין מאוד נמוך ולכן השיקול של 20-50 שקל יותר או פחות לא צריך להיות משמעותי. למידע נוסף בנושא זה ואחרים צפו במדריך של טיפים לבחירת שם דומיין.

מאיפה ניתן לרכוש דומיין?

למזלנו התהליך של רכישת דומיין הפך להיות מאוד קל ופשוט בשנים האחרונות. אחרי שהחלטתם האם לקנות דומיין ישראלי או דומיין עם סיומת מחו"ל כעת כל מה שנותר לעשות זה לרכוש את הדומיין ולקשר אותו לשרת האחסון.

אם אתם לא יודעים מאיפה לרכוש את הדומיין תוכלו לצפות ברשימת אתרי דומיינים ישראליים וגם ברשימת אתרי דומיינים מחו”ל. תבדקו האתרים המופיעים שם, תעשו השוואת מחירים ותחליטו איזה אופציה תתאים לכם בצורה הטובה ביותר.

מרבית חברות הדומיינים מבצעות באופן אוטומטי את תהליך הרישום וכל שאר הפעולות הרלוונטיות לניהול הדומיין כך שבמרבית המקרים אין הבדל משמעותי בין חברת דומיינים אחת לאחרת, ויחד עם זאת כן חשוב שתהיה תמיכה טובה במידה ותתרחש תקלה בעתיד שתצריך סיוע של נציג תמיכה.

דומיין חדש או דומיין קיים?

שיקול נוסף שיש לקחת בחשבון הוא האם לקנות דומיין חדש או דומיין פג תוקף. כאשר אתם מתכננים לבצע קידום אורגני לאתר אז לעיתים דומיין עם היסטוריה של קישורים חיצוניים יאפשר לכם לבצע קידום מהיר יותר ויחסוך לכם הרבה זמן בתהליך (עוד בנושא במאמר של בדיקת כוח דומיין).    

אם אתם מחפשים שם טוב אתם תגלו שחלק גדול מהשמות הטובים כבר תפוסים אבל חלק מהם ניתן למכירה. אם על הדומיין אין אתר קיים והדומיין בכל זאת תפוס תוכלו לעשות בדיקת בעלות ולבדוק מי הבעלים הקיים. לאחר מכן תוכלו ליצור איתו קשר ולבדוק האם ניתן לרכוש ממנו את הדומיין. גם אנחנו מציעים מגוון דומיינים למכירה ואולי גם שם תוכלו למצוא משהו שיכול לעניין אתכם

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניית עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

יוחאי ירמיהו

יוחאי ירמיהו

נעים מאוד, שמי יוחאי ירמיהו ואני עוסק בתחום של עיצוב גרפי, בניית אתרים ובכל העולם הדיגיטלי למעלה מעשור וחצי.

התמחות שלי היא בניית אתרים בוורדפרס בפיתוח מ-0. יש לי למעלה מ-15 תוספים בפיתוח אישי. בשנים האחרונות התאהבתי בתחום של דומיינים הקמתי את האתר המוביל בארץ לדומיינים.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

סיומות דומיינים ישראליים

קיימות 8 סוגי סיומות ישראליות ומתוכם רק 2 פתוחות לרישום לכלל האוכלוסייה. לכל סיומת דומיין יש מטרה/משמעות אחרת ובמדריך נציין את כל הסיומות והמטרות שלהם.

סיומות דומיינים בחו”ל

מעוניינים לרכוש דומיין ואין לכם מושג באיזה סוג סיומת לבחור (com, net, org וכו'...). במאמר הבא נציג את מרבית סיומות הדומיינים הפופולריות לצד הסבר לכל סיומת.

טיפים לבחירת שם דומיין

במידה והחלטתם לפתוח עסק חדש אחת ההחלטות החשובות שיש לבצע היא בחירת שם מעולה לדומיין האתר. במאמר הבא נסביר מה חשוב לקחת בחשבון כאשר בוחרים שם לדומיין.

בדיקת בעלות לדומיין ישראלי

במדריך זה נלמד אתכם צעד אחר צעד כיצד לבצע בדיקת בעלות לדומיין ישראלי (סיומת IL) ונסביר איך ניתן למצוא את הפרטים של מחזיק הדומיין על מנת ליצור איתו קשר.

יש לכם שאלות או משהו להוסיף? שתפו אותנו בתגובות מתחת!

אם יש לכם שאלות או משהו להוסיף נשמח לשמוע מכם בתגובות מתחת ולסייע במידת הצורך.

כלי נגישות