דומיינים למכירה » סיומות דומיינים בחו”ל

סיומות דומיינים בחו”ל

בניגוד לארץ שקיים מספר סיומות דומיינים מוגבל מספר הסיומות בחו"ל הוא כמעט אין סופי וכל הזמן מוסיפים סיומות נוספות ומאפשרים לבצע רישום אליהם. במאמר הבא נדבר על סוגי הסיומות בחו"ל ומה המשמעות של כל אחת מהסיומות של הדומיינים.

משמעות של סיומות דומיינים

איך לבנות אתר מקצועי בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת יצרתי עבורכם הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אתכם איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לכם אותה למייל.

קבוצות סיומות דומיינים

לפני שנתחיל לדבר על סיומות הדומיינים הפופולריים שאפשר למצוא בחו"ל חשוב לדעת שיש 3 קבוצות שונות של דומיינים שניתן לקבץ בתוכם את מרבית הדומיינים הקיימים בעולם ולמרות שזה לא חובה כדאי גם להכיר אותם במיוחד כאשר אתם מחפשים דומיינים למכירה עבור העסק שלכם.

אז נתחיל מזה ש-TLD או בשם המלא Top Level Domain הוא בעצם ביטוי שמציין את האותיות שמגיעות לאחר שם הדומיין. למשל yydevelopment.com. מתוך הביטוי הזה נגזרות הקבוצות שמופיעות מתחת וכך גם החלוקה של סוג הדומיינים לכל קבוצה.

  • gTLD או בשם המלא Generic Top Level Domain היא קבוצה של דומיינים כלליים (למשל com, net, org). סיומות דומיין אלו פתוחות להרשמה לכולם להרשמה עבור כולם (אלו גם הסיומות הכי תפוסות שיש וכמעט כל שם אפשרי כבר תפוס).
  • ccTLD או בשם המלא Country Code Top Level Domain הם דומיינים המציינים מדינות. למשל סיומת il מסמלת דומיינים של מדינת ישראל.
  • rTLD‏ או בשם המלא Restricted Top Level Domain הם דומיינים שמוגבלים רק לגורמים מסוימים. למשל gov הוא דומיין לגופי ממשלה בלבד.

סיומות דומיינים שפתוחות לרישום (gTLD)

אז כמו שאמרנו קיימות מעל אלף סיומות דומיינים שונות בעולם ובחלק גדול מהם ניתן לבצע רישום. בטבלה מתחת ננסה לציין את מרבית סיומות הדומיינים הפופולריות בחו"ל. מרבית הדומיינים שנציין הם דומיינים שפתוחים לרישום עבור הכלל ונמצאים תחת קבוצת הדומיינים gTLD כפי שהסברנו בפסקה הקודמת).

שימו לב שבשונה מדומיינים בארץ סיומות הדומיינים שנציין מתחת מאוד פופולריות וקשה מאוד לרכוש דומיינים עם שמות טובים. בחול השוק של מכירת דומיינים מאוד מפותח וגם שוק רכישת דומיינים פגי תוקף ולכן במידה ולא מדובר על דומיין בעל שם ייחודי לא כדאי לבנות על כך שהדומיין שלכם יהיה פתוח לרישום.

סיומת דומיין ישראלימשמעות סיומת הדומיין
.comסיומות הדומיינים הפופולרית ביותר. משמשת לכל סוגי הדומיינים במידה והדומיין פתוח לרישום.
.netסיומת דומיינים המתאימה לרשתות תקשורת וספקי אינטרנט.
.orgסיומת דומיינים המתאימה למוסדות/ארגונים ללא מטרות רווח.
.infoסיומת כללית לדומיינים. סיומת פופולרית בעיקר בגלל שעלות רישום היא באזור $2 לשנה הראשונה.
.bizסיומת דומיינים המותאמת לעסקים ובעלי עסקים.
.nameסיומת דומיינים המציינת שם של אדם (איש פרטי)
.proסיומת דומיינים מלשון professionals יכול להתאים לאנשי מקצוע ולעסקים
.ioסיומת שהופכת לפופולרית בתקופה האחרונה. מתאימה לחברות סטארט אפ, אתרי קוד פתוח, משחקים, אפליקציות וכו'...

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניית עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

יוחאי ירמיהו

יוחאי ירמיהו

נעים מאוד, שמי יוחאי ירמיהו ואני עוסק בתחום של עיצוב גרפי, בניית אתרים ובכל העולם הדיגיטלי למעלה מעשור וחצי.

התמחות שלי היא בניית אתרים בוורדפרס בפיתוח מ-0. יש לי למעלה מ-15 תוספים בפיתוח אישי. בשנים האחרונות התאהבתי בתחום של דומיינים הקמתי את האתר המוביל בארץ לדומיינים.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

סיומות דומיינים ישראליים

כשאנחנו מסתכלים על סיומות הדומיינים בארץ המגוון לא רחב במיוחד. למי שלא יודע סיומת דומיין ישראלי מסתיימת ב-il ולפי זה ניתן לזהות שמדובר באתר ישראלי. במאמר הבא נציג בפניכם את כל סיומות הדומיינים הישראליות ונסביר מה המשמעות של כל אחת מהאפשרויות.

דומיין ישראלי או דומיין מחו"ל?

במדריכים הקודמים באתר לימדנו אתכם את המשמעויות של סיומות דומיינים בארץ ואת המשמעויות של סיומות דומיינים בחו"ל. כעת ננסה לענות על שאלה שהרבה בעלי אתרים נוטים לטעות בה ונסביר מתי לבחור דומיין ישראלי (סיומת co.il) ומתי לבחור דומיין מחו"ל (סיומת com).

טיפים לבחירת שם דומיין

כאשר אתם פותחים עסק חדש אחד הדברים הראשונים שאתם צריכים לעשות זה לבחור שם דומיין ולבצע רישום שלו. ישנם כמה מרכיבים שחשוב להכיר בעת בחירת שם לדומיין ובמאמר הבא נציג בפניכם כמה מהדברים שיש לקחת בחשבון כאשר רוכשים דומיין לעסק.

רשמי דומיינים ישראליים + מחירים

מתלבטים באיזה חברת דומיינים לבחור? האם לבחור בחברה הזולה ביותר או לא? במאמר הבא נציג את חברות הדומיינים הקיימות בארץ לרישום דומיינים ישראליים לצד המחירים של כל חברה וטיפים חשובים שיעזור לכם לבחור את החברה הטובה ביותר לדומיין של העסק שלכם.

יש לכם שאלות או משהו להוסיף? שתפו אותנו בתגובות מתחת!

אם יש לכם שאלות או משהו להוסיף נשמח לשמוע מכם בתגובות מתחת ולסייע במידת הצורך.

כלי נגישות