דומיינים למכירה » סיומות דומיינים ישראליים

סיומות דומיינים ישראליים

כשאנחנו מסתכלים על סיומות הדומיינים בארץ המגוון לא רחב במיוחד. למי שלא יודע סיומת דומיין ישראלית מסתיימת ב-il ולפי זה ניתן לזהות שמדובר באתר ישראלי. בעמוד הבא נדבר על סיומות הדומיינים הישראליות שפתוחות לכולם לרישום ועל הסיומות הנוספות שפתוחות רק לגופים מסוימים.

סיומות דומיינים ישראליים

איך לבנות אתר מקצועי בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת יצרתי עבורכם הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אתכם איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לכם אותה למייל.

מהי סיומת דומיין?

סיומת דומיין היא החלק המופיע לאחר שם הדומיין. למשל אם יש לכם דומיין בשם bestdomains.co.il אז הסיומת של הדומיין היא co.il. קיימות סיומות שונות של דומיינים וחלקם מכילים 2 ביטויים/מילים כמו co.il ולעומתם יש בעולם סיומת עם מילה אחת כמו com, net, org וכדומה.

חשוב לדעת שכאשר מתכננים לבצע רכישת דומיין חלק מהסיומות לפעמים מסמלות על המדינה ממנה מגיע הדומיין למשל co.il היא סיומת של ישראל ולחלק מהסיומות האחרות יש משמעות נסתרת. למשל דומיינים המותאמים לאתרים ללא מטרות רווח או דומיינים ממשלתיים יקבלו סיומת org. מתחת נלמד אתכם את המשמעות של כל סיומת דומיין.

בנוסף לסיומות בארץ יש לנו מדריך נוסף שמסביר את המשמעות של סיומות דומיינים מחו"ל למי שזה מעניין אותו.

סיומות דומיינים ישראליים הפתוחות לרישום עבור כולם

במידה ואתם מעוניינים לרכוש דומיין ישראלי תוכלו לראות השוואת מחירי דומיינים ואת מספר ספקי הדומיינים המצומצם בארץ. חשוב לציין שבארץ קיימות רק 2 סיומות דומיינים שכולם יכולים לרשום ומתחת תוכלו לצפות בהם לצד פירוט המשמעות של הסיומת.

סיומת דומיין ישראלימשמעות סיומת הדומיין
.co.ilסיומת זו מיועדת לאנשים פרטיים, בעלי עסקים, גופים עם אופי מסחרי, בלוגרים, וכו'...
סיומת co.il היא הסיומת הנפוצה ביותר והיא מומלצת לרישום של כל אתר חדש.
.org.ilדומיינים עם סיומת org.il מיועדים לאתרים או ארגונים ללא מטרות רווח וללא אופי מסחרי
לדוגמא: ויקיפדיה הוא אתר עם סיומת org שזאת הסיומת המגבילה מחו"ל.

סיומות דומיינים בארץ הפתוחות רק עבור גופים מסוימים

קיימות סיומות דומיינים נוספות בארץ שפתוחות רק עבור ארגונים או גופים מסוימים. מרבית האנשים לא יוכלו לבצע רישום של דומיינים מסוג זה ובמידה ואתם כן עונים לקריטריונים שנציין מתחת תצטרכו לפנות לספק הדומיינים שבו אתם רוצים לבצע את הרישום או לאיגוד האינטרנט הישראלי על מנת להגיש בקשה לרישום דומיין מסוג זה.

סיומת דומיין ישראלימשמעות סיומת הדומיין
.net.ilסיומת דומיין הקשורה לרשתות תקשורת וספקי אינטרנט עם רישיון ממשרד התקשורת.
.ac.ilדומיין המיועד למוסדות אקדמיים להשכלה גבוהה (אוניברסיטאות ולעיתים גם מכללות).
.gov.ilדומיין המיועד לגופים ממשלתיים (מס הכנסה, ביטוח לאומי, משרד האוצר).
.idf.ilסיומת דומיין המיועדת לצה"ל ולגופים הקשורים לצה"ל.
.k12.ilסיומת דומיין המיועדת לבתי ספר, גני ילדים ותיכונים.
.muni.ilדומיין המיועד לרשויות שלטון מקומי כמו עיירות (למשל עיריית רחובות).

איזו סיומת דומיין לבחור?

כמו שכנראה הבנתם אין לכם הרבה אפשריות בחירה. האופציות היחידות שפתוחות בפני הציבור הרחב הם סיומת co.il (לדומיין רגיל) וסיומת org.il (לעסקים ללא מטרות רווח). ב-99% מהמקרים רצוי לרשום את הדומיין על סיומת co.il ולהימנע מסיומת org.il גם אם הדומיין co.il כבר תפוס.

ב-org.il יש להשתמש רק כאשר מדובר על ארגון ללא מטרות רווח או אתר שיכול להיתפס כאתר ללא מטרות רווח. שימוש בסיומת דומיין מסוג זה יכול לגרום לבלבול אצל הגולש כאשר הוא ינסה להכניס את שם הדומיין בדפדפן באופן ידני עם סיומת co.il, מדובר על טעות נפוצה שתגרום לכם לאבד תנועה שתגיע לבעל האתר עם סיומת ה-co.il.

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניית עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

יוחאי ירמיהו

יוחאי ירמיהו

נעים מאוד, שמי יוחאי ירמיהו ואני עוסק בתחום של עיצוב גרפי, בניית אתרים ובכל העולם הדיגיטלי למעלה מעשור וחצי.

התמחות שלי היא בניית אתרים בוורדפרס בפיתוח מ-0. יש לי למעלה מ-15 תוספים בפיתוח אישי. בשנים האחרונות התאהבתי בתחום של דומיינים הקמתי את האתר המוביל בארץ לדומיינים.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

דומיין ישראלי או דומיין מחו"ל?

במדריכים הקודמים באתר לימדנו אתכם את המשמעויות של סיומות דומיינים בארץ ואת המשמעויות של סיומות דומיינים בחו"ל. כעת ננסה לענות על שאלה שהרבה בעלי אתרים נוטים לטעות בה ונסביר מתי לבחור דומיין ישראלי (סיומת co.il) ומתי לבחור דומיין מחו"ל (סיומת com).

טיפים לבחירת שם דומיין

כאשר אתם פותחים עסק חדש אחד הדברים הראשונים שאתם צריכים לעשות זה לבחור שם דומיין ולבצע רישום שלו. ישנם כמה מרכיבים שחשוב להכיר בעת בחירת שם לדומיין ובמאמר הבא נציג בפניכם כמה מהדברים שיש לקחת בחשבון כאשר רוכשים דומיין לעסק.

רשמי דומיינים ישראליים + מחירים

מתלבטים באיזה חברת דומיינים לבחור? האם לבחור בחברה הזולה ביותר או לא? במאמר הבא נציג את חברות הדומיינים הקיימות בארץ לרישום דומיינים ישראליים לצד המחירים של כל חברה וטיפים חשובים שיעזור לכם לבחור את החברה הטובה ביותר לדומיין של העסק שלכם.

יש לכם שאלות או משהו להוסיף? שתפו אותנו בתגובות מתחת!

אם יש לכם שאלות או משהו להוסיף נשמח לשמוע מכם בתגובות מתחת ולסייע במידת הצורך.

כלי נגישות