דומיינים למכירה » דומיין ישראלי או דומיין מחו"ל?

דומיין ישראלי או דומיין מחו"ל?

במדריכים הקודמים באתר לימדנו אתכם את המשמעויות של סיומות דומיינים בארץ ואת המשמעויות של סיומות דומיינים בחו"ל. כעת ננסה לענות על שאלה שהרבה בעלי אתרים נוטים לטעות בה ונסביר מתי לבחור דומיין ישראלי (סיומת co.il) ומתי לבחור דומיין מחו"ל (סיומת com, net, org וכו'…).

דומיין ישראלי או דומיין מחו

איך לבנות אתר מקצועי בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת יצרתי עבורכם הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אתכם איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לכם אותה למייל.

מתי להשתמש בסיומת דומיין מהארץ?(co.il, org.il)

התשובה מאוד פשוטה. כאשר קהל היעד העיקרי שלכם הוא הגולשים הישראליים, למשל אם אתם עסק שעובד רק עם לקוחות מהארץ או אם אתם בשפה עברית ופונה אך ורק לקהל יעד ישראלי אז אתם צריכים לרכוש דומיין ישראלי.

הסיומות הישראליות שפתוחות לרישום הם co.il ו-org.il ורצוי לרכוש דומיינים בסיומת co.il מאחר ודומיינים בסיומת org מתאימים בעיקר לארגונים ללא מטרות רווח.

במידה והדומיין שאתם מנסים לרכוש תפוס אתם יכולים לצפות במדריך של בדיקת בעלות לדומיין על מנת לבדוק מי הבעלים והאם ניתן לרכוש את הדומיין ממנו. אם הדומיין לא תפוס אתם יכולים לצפות במאמר של השוואות מחירי דומיינים על מנת לראות את כל ספקי הדומיינים בארץ והמחירים שלהם. ואם אתם מעוניינים לרכוש דומיינים מעולים וקצרים עם שם טוב וקליט יש לנו מספר גדול של דומיינים למכירה שאתם יכולים לבדוק וליצור קשר אם אחד מהם מעניין אתכם.

מתי להשתמש בדומיין מחו"ל? (com, net, org)

במידה וקהל היעד שלכם הוא קהל יעד מחו"ל אז רצוי לרכוש דומיין com. אחד הבעיות של דומיינים מסוג com היא שכמעט כל השמות הטובים כבר תפוסים ואם תרצו לרכוש דומיין שתפוס זה יכול להגיע לעלויות של אלפי ואפילו עשרות אלפי שקלים.

הבחירה בדומיין com עדיפה כאשר קהל היעד העיקרי מגיע מכל העולם. במידה ואתם פונים למדינה ספציפית יש למדינות השונות בעולם דומיינים נוספים וכדאי לבדוק האם אתם יכולים למצוא דומיין מתאים יותר שלא יראה מוזר עבור קהל היעד שלכם.

כאשר אתם פונים באתר גם לגולשים מחו"ל וגם לגולשים מהארץ וקהל היעד העיקרי הוא מחו"ל אז עדיף לרכוש דומיין מחו"ל וניתן ליצור גרסה לאתר גם בעברית על הדומיין com. במקביל לרכישת הדומיין מחו"ל אם אתם עובדים גם עם לקוחות מחו"ל אז רצוי לרכוש גם את הדומיין בארץ co.il על מנת שלא יחטפו אותו ויפתחו עליו אתר של עסק מתחרה או שיציעו אותו למכירה בעלויות גבוהות שלא תוכלו להרשות לעצמכם.

טעויות נפוצות שאנשים עושים בעת רישום דומיין

ישנם כמה טעויות שאנחנו רואים שבעלי עסקים עושים בעת רישום דומיין לאתר או דומיין עבור העסק. מתחת ננסה לציין את אותם הטעויות על מנת שתוכלו להימנע מהם וכך להימנע מנזקים כספיים בהמשך הדרך.

  • רכישת דומיינים מחו"ל בגלל המחיר הזול – בניגוד לטווח מחירי אחסון אתרים המחיר של הדומיין הישראלי הוא נמוך מאוד. לנסות ולרשום דומיין מחו"ל בשביל לחסוך כמה עשרות שקלים בשנה זה פשוט מגוחך. אם אתם מכוונים לקהל יעד ישראלי שלמו עוד כמה שקלים ותרכשו דומיין מהארץ.
  • אי חידוש הדומיין – בעבר היה ניתן לחדש דומיינים ישראליים רק לשנתיים. היום ניתן לחדש את הדומיינים 5 שנים קדימה ואם אתם חושבים שתשכחו לחדש את הדומיין מומלץ לבצע רכישה שלו לכמה שנים קדימה על מנת להימנע ממצב שהוא יפקע ומישהו אחר יתפוס אותו במקומכם. עוד על הנושא מנקודת מבט הפוכה במאמר של רכישת דומיינים פוקעים.
  • בחירת שם לא טובה – אל תרכשו שמות ארוכים ואל תרכשו שמות עם מקף ומספרים זה נתפס כפחות מקצועי. לעצות נוספות לבחירת שם טובה צפו במאמר של טיפים לבחירת שם דומיין.

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניית עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

יוחאי ירמיהו

יוחאי ירמיהו

נעים מאוד, שמי יוחאי ירמיהו ואני עוסק בתחום של עיצוב גרפי, בניית אתרים ובכל העולם הדיגיטלי למעלה מעשור וחצי.

התמחות שלי היא בניית אתרים בוורדפרס בפיתוח מ-0. יש לי למעלה מ-15 תוספים בפיתוח אישי. בשנים האחרונות התאהבתי בתחום של דומיינים הקמתי את האתר המוביל בארץ לדומיינים.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

סיומות דומיינים ישראליים

כשאנחנו מסתכלים על סיומות הדומיינים בארץ המגוון לא רחב במיוחד. למי שלא יודע סיומת דומיין ישראלי מסתיימת ב-il ולפי זה ניתן לזהות שמדובר באתר ישראלי. במאמר הבא נציג בפניכם את כל סיומות הדומיינים הישראליות ונסביר מה המשמעות של כל אחת מהאפשרויות.

סיומות דומיינים בחו”ל

בניגוד לארץ שקיים מספר סיומות דומיינים ישראליים מוגבל מספר הסיומות בחו"ל הוא כמעט אין סופי וכל הזמן חושבים על סיומות נוספות ומאפשרים לבצע רישום אליהם. במאמר הבא נדבר על סוגי הסיומות הפופולריים בחו"ל ומה המשמעות של כל אחת מהסיומות של הדומיינים.

טיפים לבחירת שם דומיין

כאשר אתם פותחים עסק חדש אחד הדברים הראשונים שאתם צריכים לעשות זה לבחור שם דומיין ולבצע רישום שלו. ישנם כמה מרכיבים שחשוב להכיר בעת בחירת שם לדומיין ובמאמר הבא נציג בפניכם כמה מהדברים שיש לקחת בחשבון כאשר רוכשים דומיין לעסק.

יש לכם שאלות או משהו להוסיף? שתפו אותנו בתגובות מתחת!

אם יש לכם שאלות או משהו להוסיף נשמח לשמוע מכם בתגובות מתחת ולסייע במידת הצורך.

כלי נגישות